Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza ?

Znajdź odpowiedni dla siebie rozmiar i ciesz się wygodą, prawidłową postawą, pięknym wyglądem i brakiem plam pod pachami.

Określając rozmiar biustonosza najpierw należy dokonać dwóch pomiarów:
  • Obwód pod biustem- zmierz przy pomocy miarki krawieckiej. Stań prosto i wykonaj pomiar bezpośrednio pod biustem, dość ciasno ale również z możliwością swobodnego oddychania. Odczytany pomiar, jeśli to konieczne, zaokrąglij w górę bądź w dół, do najbliższej wielokrotności liczby pięć, np 75,80,85 itd
  • Obwód biustu- pomiar możesz wykonać lekko się nachylając. Mierz w najszerszym miejscu biustu, dość luźną miarką krawiecką, tak aby nie odkształcać i nie ściskać piersi. Zwróć uwagę aby miarka krawiecka przebiegała na tej samej wysokości przez biust co przez plecy.

Mając oba pomiary odczytaj rozmiar biustonosza według poniższej tabeli:

tabela-rozmiarów-biustonosza
Przykład : Jeśli Twój wymiar pod biustem wynosi 77 cm a w biuście 92 cm, to prawdopodobnie idealny dla Ciebie biustonosz powinien mieć rozmiar 75C

JAKI TO ROZMIAR BIUSTONOSZA W FASONIE SPORTOWYM ?

Wybierając rozmiar biustonosza na nadpotliwość w fasonie sportowym, kierujemy się podobną regułą, co w przypadku klasycznych staników. Jeśli decydujemy się na uprawianie lekkiego sportu w biustonoszach ALADRY należy pamiętać, że powinien on bardziej przylegać niż klasyczny stanik. Dlatego obwód pod biustem dla sportowego stanika obniża się o kilka centymetrów. Biustonosz sportowy powinien być ściślejszy od standardowego, jednak w dalszym ciągu ma być wygodny. Z początku często wydaje się zbyt ciasny, ale to początkowe wrażenie znika po zaledwie kilku chwilach, gdy przyzwyczaimy się do niego. Jednak jeśli noszenie stanika powoduje dyskomfort, krępuje ruchy i utrudnia oddychanie należy dobrać większy rozmiar.
Znając już rozmiar wygodnego dla Ciebie biustonosza klasycznego, możesz z łatwością dobrać rozmiar oznaczany literami.

Zajrzyj teraz do tabeli rozmiaru:

Przykład : Jeśli Twój rozmiar biustonosza wynosi 75C cm, to idealny dla Ciebie stanik powinien mieć rozmiar M

UPEWNIJ SIĘ ŻE DOBRAŁAŚ ODPOWIEDNI ROZMIAR

Niemałym wyzwaniem było stworzenie biustonosza z rękawkiem a przede wszystkim biustonosza z wkładką pod pachą dla uniknięcia nieprzyjemnych plam i zapewnienia Tobie komfortu psychicznego. Dołożyliśmy wielu starań, aby każdy z Was mógł dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar zapewniając sobie wygodę , komfort noszenia i lepszą postawę. Pierwszym wrażeniem przy przymierzaniu biustonosza na nadmierne pocenie się jest uczucie wrzynania się w pachy. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do biustonosza z rękawem stąd to uczucie, które zapewniam zanika. Po pierwsze należy odpowiednio wyregulować długość ramiączka, często nawet sam stanik może wydawać się zbyt ciasny, kiedy ramiączka są za krótkie a rozmiar wydawał się prawidłowy. Tymczasem bardzo często po wyregulowaniu ramiączek stanik staje się wygodny a po chwili zapominasz, że w ogóle go nosisz.

Jeśli wciąż uwiera Cię pod pachami a rozmiar wydaje się odpowiedni zgłoś nam problem, pomożemy Ci go rozwiązać.