Sweat invisibly

Nadpotliwość co to ?

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Umożliwia nie tylko utrzymanie stałej temperatury ciała, ale również oczyszcza z toksyn i zabezpiecza przed rozmnażaniem się bakterii. W normalnych, komfortowych warunkach ilość wydzielanego potu jest niewielka. Pod wpływem stresowych sytuacji, intensywnych treningów czy emocji gruczoły potowe uaktywniają się, efektem czego jest zwiększona potliwość. Należy podkreślić, że jest to zjawisko normalne. Nadmierne pocenie się związane jest z nadprodukcją potu przez gruczoły potowe. Jednak w sytuacji, kiedy nadmierne pocenie się nie jest wynikiem działania czynników zewnętrznych, mamy do czynienia z nadpotliwością pach. Zjawisko to określane jest jako hiperhydroza.

Nadmierne pocenie się pod pachami rodzi duży dyskomfort psychiczny i skrępowanie, ponieważ wiąże się z powstawaniem nieestetycznych plam na ubraniu i nieprzyjemnym zapachem. Na wskroś przepocona koszula na rozmowie kwalifikacyjnej czy podczas ważnego egzaminu mogą zachwiać pewnością siebie. Najczęściej w takich przypadkach sięgamy po antyperspiranty. 

Antyperspiranty a zdrowie

Zadaniem antyperspirantów jest hamowanie pocenia się poprzez czasowe blokowanie kanalików potowych. Antyperspiranty skutecznie hamują wydzielanie potu, poprzez zawarte w nich związki soli glinu (aluminium), zwykle jest to chlorowodorotlenek glinu, chlorek glinu albo kompleks glinowo-cyrkonowy (chlorowodorotlenek glinowo cyrkonowy), które tymczasowo blokując ujście gruczołów potowych wytwarzają polimeryczny żel. Lecz czy hamując wydzielanie potu, mogą także hamować wydalanie toksyn z organizmu i przyczyniać się do gromadzenia w nim rakotwórczych substancji? Pamiętajmy, że substancje te pozostają w kontakcie ze skórą przez wiele godzin.

antyperspirant

Należy zwrócić uwagę na efekt uboczny stosowania antyperspirantów z aluminium, którym jest zapalenie gruczołów łojowych i potowych w postaci  zgrubień i guzków pod pachami oraz podrażnienia skóry.  Badania wykazały, iż przez skórę wchłania się jedynie 0,1 % glinu. Niby niewiele, ale jednak. Oprócz wchłaniania się przez skórę, bardzo niebezpieczne wydaje się również wdychanie aerozoli, w składzie których znajdują się sole glinu.

Każdy z nas ma inny stopień pocenia się, przy czym każdy organizm ludzki inaczej reaguje na tak silne związki chemiczne. Warto więc zastanowić się nad tym czego używamy i ile, zwłaszcza, że mamy wybór między szeroko reklamowanymi blokerami potu a antyperspirantami naturalnymi.

Czy lepszy okaże się skuteczny antyperspirant domowy ?

W internecie można wyszukać wiele ciekawych przepisów na skuteczny domowy antyperspirant. Najczęściej głównym składnikiem takiego antyperspirantu jest soda oczyszczona, która działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i oczyszczająco. Także dobrze sprawdza się jako pogromczyni wilgoci − jest higroskopijna. Wielką zaletą wykonania domowego antyperspirantu jest możliwość stworzenia ulubionej kompozycji zapachowej poprzez dodanie ulubionego olejku zapachowego. Ponadto kosmetyki te nawilżają delikatną skórę pod pachami oraz są bezpieczne dla zdrowia. Jedyną, lecz znaczącą wadą domowego antyperspirantu jest fakt iż nie chroni tak dobrze przed potem jak klasyczny antyperspirant (szczególnie w przypadku osób, które mocniej się pocą) ale w stopniu co najmniej zadowalającym. Domowy antyperspirant może pozostawiać tłustawe plamy na bluzkach po dłuższym noszeniu, co nie jest regułą. Plamy te są całkowicie spieralne. Zdarza się, że świeżo wydepilowana skóra po zastosowaniu naturalnego antyperspirantu może lekko zapiec, choć nie tak intensywnie jak przy antyperspirancie z aluminium. Inną alternatywą są dezodoranty naturalne bez zawartości aluminium, dostępne w drogeriach bądź aptekach. Niestety, dla wielu znanych mi osób, w tym dla mnie okazały się zbyt słabe. Poszukując rozwiązania problemu a zarazem pragnąc nie szkodzić zdrowiu stworzyliśmy bieliznę na nadpotliwość.

BIELIZNA DAMSKA, BIELIZNA MĘSKA NA NADMIERNE POCENIE SIĘ POD PACHAMI

Bielizna z zabezpieczeniem przed ujawnianiem się plam z potu na odzieży wierzchniej, powstała w odpowiedzi na potrzeby osób zmagających się z nadmierną potliwością oraz dla ludzi, u których estetyka odgrywa ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Badania wykazały, że w warunkach fizjologicznych ilość wydzielanego potu waha się od 0,5 do 0,8 litra na dobę. W nadpotliwości liczby te wzrastają kilkakrotnie. To zjawisko występuje u 0,5 proc. populacji, często u osób młodych, stwarzając poważny problem psychologiczny. Wzmożone wydzielanie potu utrudnia kontakty międzyludzkie, a nawet wręcz uniemożliwia pracę w niektórych zawodach, np. optyka, fryzjera, kosmetyczki, stomatologa, obsługa klienta w banku bądź w innym punkcie obsługi.

Bielizna na nadmierne pocenie się wykonana jest z wysokiej klasy dzianin. Głównie są to dzianiny poliamidowe, mikrofibry oraz mikropoliestry tzw. dzianiny sportowe, które charakteryzują się bardzo dobrą elastycznością i “oddychalnością”. W tej bieliźnie można śmiało podnosić ramiona do góry, nie tylko ze względu na brak plam pod pachami, ale również dzięki elastycznej dzianinie, która w żaden sposób nie ogranicza ruchów ramion.
Wewnątrz wyrobu umieszczono wkładkę antypotową, membranę z polipropylenu. Polipropylen jest węglowodorowym polimerem termoplastycznym, jest bardzo lekki i nie chłonie wilgoci a dzięki kanalikom kapilarnym odprowadza wodę poza tkaninę. Membrana zastosowana w bieliźnie nie przepuszcza wody na zewnątrz, chroniąc tym samym naszą odzież i wizerunek suchych pach. Membranę nałożono w procesie laminacji na mikrofibrę wytworzoną z włókien zawierającej jony srebra. Sklejona membrana jest przymocowana do bielizny ALADRY wraz z dodatkową wkładką chłonną w miejscach najbardziej wydzielających pot tj. pod pachami. Ta neutralizująca zapachy wkładka przylega bezpośrednio do ciała pod pachą, wykonana jest z mikrofibry zawierającej 100% włókien z dodatkiem jonów srebra – Q-skin. Wkładka chłonna jest delikatna i miła w dotyku, nie wywołuje alergii i nie podrażnia delikatnej skóry pachy.

Sekret skuteczności wkładki pod pachy

Kluczowym zadaniem wkładki pod pachy jest chronić odzież wierzchnią przed plamami z potu i ograniczać nieprzyjemne zapachy, dodając nam komfortu, pewności siebie oraz poczucia bezpieczeństwa. Dlatego bardzo dużą wagę przyłożyliśmy do wielkości, umiejscowienia i rodzaju użytego materiału do wkładki pod pachy wykorzystanej w naszych wyrobach. Podczas wielu testów bielizny ALADRY, zorientowaliśmy się, iż nie każda osoba poci się dokładnie z tego samego miejsca pod pachą, niektórzy z nas pocą się bliżej przodu pachy a inni bliżej tylnej części pachy. To skłoniło nas do opracowania odpowiedniej wielkości wkładki i dokładnego umiejscowienia z dużym naciskiem na komfort w ruchu ramieniem.

Zaprojektowaliśmy wkładkę dostosowaną do zagięć i zaokrągleń występujących pod ludzką pachą. Wkładki pod pachę zastosowane w naszej bieliźnie nie są po prostu w kształcie prostokąta, to skomplikowanie wyprofilowana forma dopasowana do kształtu pachy człowieka. Ponadto wielkość zabezpieczonego miejsca znacznie wykracza poza standardowe wielkości dostępnych na rynku wkładek pod pachę. Dla Twojego bezpieczeństwa i naturalnej swobody wypracowana wkładka pod pachy w wyrobach ALADRY w dużym stopniu swą wielkością nachodzi na przód, zabezpieczając przednią cześć pachy a powstałe zszycia uszczelniono specjalną taśma uszczelniającą szwy. Bielizna powinna możliwie jak najlepiej przylegać do ciała, upewnij się, że wybierasz najlepszy dla siebie rozmiar ( zobacz tabele rozmiarów ), co gwarantuje utrzymanie wkładki na swoim miejscu przy ruchach ramion. Wkładki nie zużywają się, nie wymienia się ich, a bieliznę można prać w pralce po każdorazowym użyciu ( zobacz również pielęgnacja )

Co to są jony srebra Q-skin ?

Q-Skin– to bakteriostatyczne włókno polidowe 6.6, które niezależnie od stopnia aktywności bakterii na ciele człowieka, ogranicza powstawanie niepożądanych zapachów. Dzięki obecności środka bakteriostatycznego w strukturze polimerowej włókna nie następuje przemieszczanie się bakterii z dzianiny na skórę, chroniąc przed alergiami i nieprzyjemnym zapachem. Włókno Q-Skin zachowuje swoje podstawowe właściwości przez dłuższy czas, nawet po wielokrotnym praniu. Skuteczność bakteriostatyczna oraz wielokrotność prania została potwierdzona przez MIS PLUS zgodnie z normami DIN ISO 20743: 10-2007.

Co dają jony srebra ?
jony-srebra-qskin

Srebro jest naturalnym środkiem bakteriobójczym, dzięki czemu zapobiega powstawaniu przykrego zapachu i obniża ryzyko infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Dodatkowo, jest nieszkodliwe dla skóry i bakterie rzadko się na nie uodparniają, w przeciwieństwie do antybiotyków.
Materiał Q-Skin zapewnia: oddychalność, świeżość, higienę, komfort, wygodę, wydajność, wytrzymałość.

Sweat invisibly – poć się niewidocznie

Doświadczamy w życiu przeróżnych sytuacji i tych stresujących jak rozmowa kwalifikacyjna, egzaminy czy wymagająca praca itp, oraz tych całkiem przyjemnych, jak weekendowe imprezy, randka, rowerowa wycieczka z przyjaciółmi, bądź inna aktywność fizyczna. Jest to ważny dla Ciebie czas, który spędzasz z ludźmi, wówczas potrzebujesz całkowitej ochrony przed potem. Dzięki bieliźnie ALADRY możesz czuć się bezpiecznie i świeżo ciesząc się daną chwilą a przy tym chroniąc własne zdrowie.
Ta komfortowa, elegancka, utrzymana w ładnym fasonie i w najwyższej jakości bielizna umożliwia prowadzenie normalnego trybu życia na co dzień: w pracy, na uczelni jaki i podczas stresujących wydarzeń.

Bielizna na nadmierną potliwość poprawiająca jakość życia :

 • WIELOKROTNE UŻYCIE: Można prać po każdym użyciu w pralce do 30° C. Do prania nie należy stosować płynu do zmiękczania tkanin.
 • PEŁNE ZABEZPIECZENIE nawet przy dużej nadpotliwości: Duży obszar zabezpieczenia wkładki pod pachą.
 • WODOSZCZELNA: Zatrzymanie cieczy przez użytą membranę, ciecz utrzymuje się w obszarze wkładki chłonnej.
 • USZCZELNIONE SZWY: Innowacyjna technologia, która zapobiega wyciekaniu cieczy.
 • PŁASKIE SZWY: Zastosowanie maszyny typu Autolap do uszycia wyrobu. Szwy nie powodujące otarć.
 • PRZYJEMNA W KONTAKCIE ZE SKÓRĄ: Technologia włókien Q-skin nie wywołuje alergii i nie podrażnia delikatnej skóry pachy.
 • NEUTRALIZUJE ZAPACHY: Funkcjonalne włókna bakteriostatyczne Q-skin w pełni neutralizują nieprzyjemne zapachy.
 • ŁADNA I KOMFORTOWA: Z zewnątrz nie widać, że bielizna pochłania pot. Jest noszona jak zwykła bielizna i pozostaje na swoim miejscu. Nie ma ograniczeń w ruchach ramion.
 • HIPOALERGICZNA: W składzie tkanin nie ma substancji zagrażających zdrowiu, nie zawiera substancji zapachowych.
 • PRZYJAZNA, PRAKTYCZNA, EKONOMICZNA I ŚRODOWISKOWA: Nie musisz zmieniać bielizny ani ochraniaczy w ciągu dnia. Nie ma potrzeby kupowania wielu produktów jednorazowego użytku, których degradacja trwa ponad 500 lat.
 • POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA: Miły design, ochrona i wygoda oferowana przez bieliznę ALADRY umożliwia odzyskanie pewności siebie we wszystkich aspektach codziennego życia.